banner1 KONFERANSLAR

 

SERTİFİKALI ÜNİVERSİTE KONFERANSLARI

Da Vinci Bilim ve Teknoloji Derneği olarak, tüm üniversite ve liselerde gönüllülük prensibi dahilinde, öğrencilerin ücretsiz olarak faydalanabileceği bilim ve teknoloji konferansları veriyoruz.

Türkiye’deki pek çok saygın üniversitenin akademik departmanı ve teknoloji merkezlerinin daveti ile gerçekleştirdiğimiz konferans çalışmalarımızda,

  • inovasyona dahil bilgi edinebilir;
  • yenilikçi bilim anlayışı ile tanışabilir;
  • doğa modelli teknoloji uygulamalarını tanıyabilir;
  • yeni fikirlere yelken açabilir;
  • antik medeniyetlerdeki teknoloji uygulamalarına göz atabilir;
  • teknolojinin geçmişini keşfedebilir;
  • doğaya ve bilime farklı bir bakış kazanabilir;
  • üretim, sanayi, tasarım ve modellemede doğadan esinlenmeye başlayabilirsiniz.

Sertifikalı olarak gerçekleştirdiğimiz üniversite konferanslarımızdan birini kendi üniversitenizde de ücretsiz olarak düzenleyebilmek adına bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

LİSE KONFERANSLARI

15 – 19 yaş grubunu hedef alan lise konferanslarımız, ücretsiz olarak sosyal sorumluluk kapsamında sunulmaktadır. Soru cevap ile birlikte ortalama olarak 80 dk’lık bir ders dilimini kapsar.

Lise öğrencilerine içerik olaran uygun olan konferans başlıklarımız şu şekildedir:

* Mikrodünya ve Teknoloji Konferansı: 

Mikrokozmozda neler oluyor?, Canlılara Bakış, Kamuflaj ve Savunma Teknikleri, Doğadan Mekanik Örnekleri ve Doğa Dostu Teknolojiler bölümlerinden oluşmakta olup en çok tercih edilen, akılda kalıcılığı yüksek sunumlarımızdandır. Müfredat kapsamında öğretilen biyoloji, kimya ve fizik derslerinin bir arada uygulamalarına dair örnekler sunulan konferansımız STEM eğitimine ve disiplinlerarası çalışmalara önem veren eğitim kurumları tarafından bilhassa önemsenmektedir.

* Antik Medeniyetlerde Teknoloji: 

Aztekler, Mısırlılar, Sümerler, Mayalar ve İnkalar’dan medeniyet örneklerinin sunulduğu konferans, geçmişe bir ışık tutmasının yanısıra, ilk lazer ne zaman kullanıldı, ilk antibiyotik ne zaman keşfedildi gibi sorulara cevap sunmasıyla, teknoloji tarihi meraklılarının iştahını kabartan sunumlarımızdan.

* Yaşayan Makine İnsan Vücudu:

Medikal alana ilgi duyan öğrenciler ve bilhassa sağlık liseleri için tavsiye ettiğimiz bu konferansımızda kalbimiz, böbreklerimiz, gözlerimiz ve bacaklarımızdan başlayarak vücudumuzda kısa bir gezintiye çıkıyor ve yolculuğumuzun son durağında ise sırrı yüzyıllardır tam anlamıyla çözülememiş insan beyninin hayranlık uyandıran özelliklerine değiniyoruz.

 

TAVSİYE EDİYORUZ

Galeri bölümümüzden konferans fotoğraflarını inceleyebilir;DA VINCI STI menüsü altında yer alan Öğrenci Görüşleri ve Eğitmen Görüşleri menü butonlarından konferanslarımızı dinleyenlerin videolu yorumlarını izleyebilirsiniz.