Akran zorbalığı, aile içi şiddet, uyuşturucu, depresyon, intihar oranları, anoreksiya, obezite, anksiyete … Hiçbiri gençlerimize yabancı değil. Onlar, bu başlıkları yakından tanıyorlar.

Ve tüm bu sorunların ortak noktası ise, günümüzün en büyük sorunu: SEVGİSİZLİK

Eğer kaliteli, bilimle, sanatla ilgilenen nesiller, genç bilim adamları, genç heykeltraşlar, genç müzisyenler ve genç mühendisler yetiştirmek istiyorsak; onlara güvenli bir gelecek sunmalı ve kaygılarını ortadan kaldırmalıyız.

Gençlerimizin geleceğe yönelik kaygılarını ortadan kaldırmanın en güzel yolu ise, SEVGİ. Sevgi, bir güven ortamı oluşması için elzemdir. Kendini güvende hisseden, sevildiğini hisseden nesiller üretken olurlar.

Bu amaçla, Da Vinci Bilim ve Teknoloji Derneği olarak, kaliteli ve sevgi dolu nesiller yetişmesinde bir köprü olabilmek amacıyla sık sık ziyaret ettiğimiz kurumlarda gençlerimizin sevgi temennilerini alıyoruz. Onların, dünyaya yaptıkları bu sevgi çağrılarını sayfamızdan sizlerle paylaşıyoruz.

Siz de, eğer isterseniz, cep telefonunuzdan, kendi özgün sevgi çağrınızı yapabilir ve bizlere gönderebilirsiniz.

 

Instagram üzerinden yapacağınız sevgi paylaşımlarınız için @davincisti adresini etiketleyebilir

Facebook üzerinden yapacağınız sevgi paylaşımlarınız için https://www.facebook.com/davincisti/ adresinden sayfamıza gönderebilir ya da sayfamızı etiketleyebilirsiniz.

GELECEK NESİLLERİN, DÜNYAYA SEVGİ ÇAĞRILARI