stem STEM VE ROBOTİK EĞİTİMLERİ

 

Öğretmenlere yönelik sunduğumuz STEM ve Robotik uygulamaları atölye çalışmalarının amacı; Türkiye’de inovasyonu, teknolojik araç gereçleri kullanan yenilikçi eğitmenler yetiştirme doğrultusunda girişimde bulunmaktır.

Atölye ihtiyacı, fen ve teknoloji, biyoloji, fizik, kimya ve matematik derslerini, teknoloji ile iç içe yaşayan Z nesline anlatılmasında bu dersleri veren eğitmenlere yeni uygulama yöntemlerinin ve ilgili teknolojilerin kullanımının tanıtılmasına ihtiyaç duyulmasından kaynaklanmaktadır.

Atölyeler, 20 saatlik STEM ve temel robotik eğitimini kapsar. Atölyeye katılabilecek eğitmenlerin, fen ve teknoloji, biyoloji, fizik, kimya, matematik, coğrafya ve bilgisayar branşlarından olması alınacak eğitimin verimliliği ve uygulanabilirliği açısından önemlidir.

Da Vinci STEM ve ROBOTİK ekibi, diğer kurumlarca sunulan ekiplerden farklı olarak; eğitmenlerden değil; eğitmenlik yapan yüksek lisans derecesini almış ve doktora çalışmalarına başlamış yüksek mühendislerce verilmektedir.

Günümüzde birçok kurumda verilen eğitimler, profesyonel olarak bilgisayar mühendisi, elektronik mühendisi ya da makine mühendisi olarak çalışmayan ancak teknolojiye ilgi duyan fen ve teknoloji öğretmenleri tarafından sunulduğundan, bu eğitimler öğrencilerin ve bu işle profesyonel olarak ilgilenmek isteyen öğretmenlerin ihtiyaçlarını tam olarak karşılayamamaktadır.

Da Vinci STEM ve ROBOTİK ekibi ise, kendi ticari hayatında ve profesyonel yaşamında elektrik – elektronik mühendisliğini, makine mühendisliğini, bilgisayar mühendisliğini kendine kariyer edinmiş Türkiye’nin önde gelen şirketlerinde aktif olarak görev yapan mühendislerden oluşur. Bu profesyonel ekip, yazılım ve donanıma dair programa öğrenci olarak katılan eğitmenlerin ve hala öğrencilik hayatları devam eden genç robotikçilerin tüm sorularına yanıt verebildiği gibi, tatmin edici bir eğitim ortamı sunar.

STEM ve ROBOTİK atölye programlarımızla ilgileniyorsanız, bizimle irtibata geçerek daha fazla bilgi edinebilir; Galeri bölümü altında yer alan STEM ve ROBOTİK alanındaki örnek uygulamalara ve çalışmalarımıza göz atabilirsiniz.